Aktualności

Z radością informujemy, że lekcje terenowe oraz pokazy związane z projektem „Kochasz dzieci – nie pal śmieci” zostały już zakończone we wszystkich szkołach w województwie zachodniopomorskim. W ramach projektu zakończono również dwie kampanie informacyjno-reklamowe, które miały na celu promowanie jego przebiegu w ogólnodostępnych mediach.

Nasza Fundacja zleciła Polskiemu Radiu nagranie krótkiego spotu informacyjno-reklamowego, który dotyczył kampanii edukacyjnej w szkołach oraz realizacji projektu „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”. Spot ten był emitowany wielokrotnie na antenie Polskiego Radia Szczecin w maju i czerwcu 2024 roku, docierając do szerokiego grona słuchaczy.

Dodatkowo, nasza Fundacja przygotowała program telewizyjny w postaci filmu edukacyjnego. Program ten miał na celu przedstawienie zagrożeń związanych ze szkodliwą emisją i zanieczyszczeniem powietrza oraz omówienie działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej. Film został wyemitowany przez regionalną TVPolska w Szczecinie w dniach 17, 18 i 19 czerwca, skutecznie docierając do licznych widzów.

Na koniec informujemy, że w ogólnodostępnych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube) przeprowadziliśmy kilka kampanii informacyjno-reklamowych dotyczących naszego projektu. Zachęcamy do odwiedzenia naszych profili, aby zapoznać się z materiałami i aktualnościami związanymi z projektem.

Zdjęcia z naszych lekcji

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. PROF. DRA WŁADYSŁAWA SZAFERA W WAPNICY

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŁCZEWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W MIĘDZYZDROJACH

SZKOŁA PODSTAWOWA W TROSZYNIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W PRZYBIERNOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA  NR 1 IM BOLESŁAWA CHROBREGO W KAMIENIU POMORSKIM

SZKOŁA PODSTAWOWA  IM. MARII KONOPNICKIEJ WE WRZOSOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W JARSZEWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA  NR 2 IM. LEONIDA TELIGI W KAMIENIU POMORSKIM

SZKOŁA PODSTAWOWA  IM. 5-GO KOŁOBRZESKIEGO PUŁKU PIECHOTY W DZIWNOWIE

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA MORSKA KRAINA W KOŁOBRZEGU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. KPT. Ż. W. KONSTANTEGO MACIEJEWICZA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. BOHATERÓW I ARMII WOJSKA POLSKIEGO W KOŁOBRZEGU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. JANUSZA KORCZAKA W KOŁOBRZEGU-RADZIKOWIE

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. B. KRZYWOUSTEGO W WOLINIE

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ZOFII KOSSAK-SZCZUCKIEJ W DARGOBĄDZU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP W ŚWINOUJŚCIU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 IM. JANA PAWŁA II W ŚWINOUJŚCIU

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W ŚWINOUJŚCIU

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W KONIEWIE

UMOWA DOTACJI Z WOJEWÓDZKIM FUNDUSZEM OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W SZCZECINIE

20.11.2023 Fundacja Edukacyjna Promyk Energii podpisała Umowę Dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i uzyskała dotację do złożonego wniosku na realizację zadania-Projektu pt. ” Kochasz dzieci – nie pal śmieci ” .Celem Projektu jest edukacja uczniów szkół podstawowych poprzez podniesienie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju w kontekście promowania OZE i poprawy efektywności energetycznej a także ochrony powietrza i przeciwdziałaniu emisjom.

W ramach Projektu Fundacja planuje przeprowadzić 80 godzin warsztatów w 20 szkołach podstawowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Bezpośrednim wsparciem planujemy objąć grupę docelową ok. 2000 osób. Na warsztatach będą uczestniczyć całe klasy wraz z ich opiekunami wzorem lat ubiegłych. Ilość uczestników będzie zweryfikowana na podstawie listy obecności podpisanej przez każdego uczestnika. Ten sposób liczenia efektu rzeczowego sprawdził się w realizacji prze naszą Fundację podobnych projektów w przeszłości, dlatego planujemy skorzystać z dobrych praktyk w tym zakresie. Potwierdzenie efektu ekologicznego i rzeczowego będzie miało swoją akceptację poprzez oficjalne potwierdzenia dyrekcji szkoły o dacie odbytych warsztatów , miejscu , ilości uczestników uczestniczących w pokazach i projekcji filmu ekologicznego oraz potwierdzeniu ilości materiałów edukacyjno-informacyjnych rozdanych uczniom i nauczycielom podczas zajęć. Wszystkie wyjazdy na zajęcia terenowe do szkół będą miały swoją dokumentację fotograficzną .Pod koniec każdych zajęć organizowany będzie krótki quiz w formie pisemnej lub ustnej na którym uczniowie będą odpowiadali na pytania dot. treści warsztatu weryfikującą poziom wiedzy uczestnika projektu w zakresie problematyki przeciwdziałania emisjom i OZE. Natomiast najbardziej trafne odpowiedzi i najaktywniejsi uczniowie otrzymają od razu przewidziane na ten cel drobne upominki i gadżety ( koszulki ,czapeczki,powerbanki , pendrivy ,długopisy , torebki. Natomiast jeśli chodzi o monitorowanie oraz weryfikację rezultatów to uważamy, że weryfikacja wiedzy uczestników projektu powinna odbywać się na bieżąco podczas prowadzenia zajęć warsztatowych poprzez zadawanie pytań przez Wykładowców a tym samym zachęcanie do dyskusji.

Rozdane pośród uczestników zajęć materiały edukacyjne ( broszury , ulotki ) oraz film edukacyjne „ Lekcja Ekologii „ będą się charakteryzowały dłuższym efektem ekologicznym i rzeczowym rozłożonym w czasie. Te materiały edukacyjne mogą być też potem wykorzystywane przez nauczyciele w procesie dydaktycznym przydatnym do realizacji podstawy nauczania w poszczególnych grupach wiekowych . Z kolei film edukacyjny może być prezentowany podczas zajęć stacjonarnych jak i lekcji on-line.

Dodatkowo zostanie wielokrotnie ( minimum 20-krotnie ) wyemitowany ok. 20” spot radiowy w Radio Szczecin, który swoim zasięgiem obejmie min 30 000 słuchaczy. Otrzymamy od radia potwierdzenie ilości wyemitowania materiału.

W TVP3 Szczecin zostanie kilkukrotnie ( planujemy min. 3-4 emisje ) wyemitowany program telewizyjny , który obejrzy łącznie  ok. 30 000 widzów. . Otrzymamy od telewizji potwierdzenie wyemitowania programu .

Dodatkowo zamierzamy zarezerwować domenę i zbudować i uruchomić stronę internetową www. związaną z tym projektem na której to będziemy przekazywać internautom informacje związane z tym programem oraz komunikować się z wszystkimi którzy będą zainteresowani czystym powietrzem i dowiedzieć się więcej o programie walki ze smogiem i zanieczyszczeniami. Z pewnością część z nich wykaże zainteresowanie aktywnym uczestnictwem w bezpośredni sposób w naszym projekcie. Planujemy także promować nasz projekt poprzez portale społecznościowe aby wzmocnić efekt efekt ekologiczny i rzeczowy tego przedsięwzięcia.